Polski Związek Kajakowy

  • DSC_1832.jpg
  • Borowska.jpg
  • Paszek_Iskrzycka.jpg
  • tacen12.jpg
  • Tula_Czaplicki.jpg
  • belgrad3.jpg

AZS AWF Poznań zwycięzcą I Pucharu Polski oraz II Mistrzostw Polski na ergometrach kajakowych

  • MP_na_ergometrach_kajakowych_Poznan_2019
  • W sobotę 9 lutego w hali sportowej Politechniki Poznańskiej ponad 300 zawodników z 27 klubów z całej Polski wystartowało w I Pucharze Polski oraz II Mistrzostwach Polski na ergometrach kajakowych.

     

    Oprócz polskich klubów na specjalne zaproszenie do stolicy Wielkopolski przyjechali także zawodnicy z Danii. Organizatorem całości zawodów był Wielkopolski Związek Kajakowy w Poznaniu, który przygotował zawody na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego, który w ostatnich miesiącach pozyskał Partnera Strategicznego Markę LOTTO.

     

    Po zaciętej rywalizacji, po rozegraniu 21 konkurencji najlepszym klubem w klasyfikacji generalnej został AZS AWF Poznań (169 pkt.). Na drugim miejscu uplasowała się Warta Poznań (143 pkt.), a na trzecim Posnania Poznań (120 pkt.).

     

    Zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

    – C-1 500m młodziczki (2005/2006) – Patrycja Goździewska (Warta Poznań)

    – K-1 500m młodzicy (2005/2006) – Kasper Lewandowski (OŚ AZS Politechnika Poznańska)

    – K-1 500m młodziczki (2005/2006) – Zofia Korpalska (Zawisza Bydgoszcz)

    – C-1 500m młodzicy (2005/2006) – Mateusz Wojkiewicz (Warta Poznań)

    – C-1 500m juniorki mł. (2003/2004) – Anna Czajkowska (Warta Poznań)

    – K-1 500m juniorki mł. (2003/2004) – Zuzanna Błażejczak (Jezioro Tarnobrzeg)

    – C-1 1 000m juniorzy mł. (2003/2004) – Wojciech Waksmański (MOSM Tychy)

    –  K-1 500m juniorki (2001/2002) – Anna Mielnik (MOSM Tychy)

    – K-1 1 000m juniorzy mł. (2003/2004) – Jakub Bartchodzie (Zawisza Bydgoszcz)

    – C-1 500m juniorki (2001/2002) – Julia Marucha (MOSM Tychy)

    – C-1 1 000m juniorzy (2001/2002) – Krystian Wiśniewski (AZS AWF Poznań)

    – K-1 1 000m juniorzy (2001/2002) – Dastin Malinowski (AZS AWF Poznań)

    – K-1 500m seniorki – Anna Zagórska (OŚ AZS Politechnika Poznańska)

    – K-1 1 000m seniorzy – Sławomir Witczak (Energetyk Poznań)

    – C-1 1 000m seniorzy – Michał Kudła (Posnania Poznań)

    – K-1 500m mastersi mężczyzn – Krzysztof Szczepański

    – K-1 3 000m sztafeta open kobiet – Julia Kowalska/Alicja Nowicka/Nicole Ziniewicz/Jaśmina Żygowska (Zawisza Bydgoszcz)

    – K-1 3 000m sztafeta open mężczyzn – Jakub Michalski/Dominik Rzepczyński/Jakub Stepun/Maksym Majchrzak (AZS AWF Poznań)

    – C-1 500m mastersi mężczyzn – Bogdan Szymoniak

    – C-1 3 000m sztafeta open kobiet – Anna Czajkowska/Oliwia Szarzyńska/Marta Tutaj/Paulina Grzelkiewicz (Warta Poznań)

    – C-1 3 000m sztafeta open mężczyzn – Michał Baczyński/ Mateusz Cybula/ Dawid Dziurla/ Tomasz Nowicki (Warta Poznań)

     

    Partnerzy: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań, Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe, Politechnika Poznańska

    Sponsorzy: LOTTO, DanSprint, Braca Sport, Nelo, Olimpijczyk, Ksero Projekt, Kominki Rudny, Toyota, Komplet Polska, DiSport.

     

    #Lotto # # #

     

    MM/KB

    Foto: P. Langner

    • MP_na_ergometrach_kajakowych_Poznan_2019
    • ergo_001
    • ergo_011
    • ergo_013
    • ergo_015
    • ergo_032
    • ergo_034
    • ergo_035
    • ergo_042

    Partnerzy


     

    Oficjalny dostawca medali
    dla PZKaj

    Programy kajakowe

    Program edukacji kajakowej dla dzieci
    www.akademiakajakowa.pl
     


     
    Uwaga kluby kajakowe!
    Program wsparcia dla klubów

     Najczęściej zadawane pytania

     


     

    Obowiązkowy program dla stypendystów
    „Selfie z Gwiazdą Sportu”

     


    Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

    Komunikat

     

    Kto nas odwiedza

    Odwiedza nas 146 gości oraz 0 użytkowników.