Polski Związek Kajakowy

 • Borowska.jpg
 • tacen12.jpg
 • Tula_Czaplicki.jpg
 • belgrad3.jpg
 • Paszek_Iskrzycka.jpg
 • DSC_1832.jpg

MŚ kajak polo - Welland/Kanada: Młodzieżówka mężczyzn wychodzi z grupy na pierwszym miejscu. Wszystkie ekipy w grze!

 • 20180801_180510
 • Podczas rozgrywanych w kanadyjskim Welland mistrzostw świata w kajak polo, reprezentacja U21 mężczyzn wyszła z grupy na pierwszym miejscu i znalazła się w gronie faworytów turnieju. Pozostałe drużyny nadal toczą walkę na etapie grupowym. Wszystkie polskie ekipy mają realne szanse na awans.

   

  Młodzieżowa drużyna mężczyzn już w pierwszych dwóch spotkaniach pokazała bardzo wysoką formę sportową. Pewne wygrane z Argentyną (14:0) oraz Namibią (10:2) w pierwszym dniu mistrzostw pozwoliły zbudować morale przed najtrudniejszym, zaplanowanym na środę meczem fazy grupowej, w którym rywalem biało-czerwonych byli Włosi – brązowi medaliści poprzedniej edycji mistrzostw. Zarówno Polacy, jak i Włosi mieli przed meczem po sześć punktów. Rezultat spotkania decydował o tym, która z drużyn wyjdzie z grupy na pierwszym miejscu. Polacy rozegrali bardzo wyrównane spotkanie. Ostatecznie remis 3:3 zadecydował o tym, że Polacy wyszli z grupy na pierwszej pozycji – nasza drużyna miała korzystniejszy od Włochów bilans bramkowy we wcześniejszych spotkaniach. W drugiej fazie turnieju reprezentacja zmierzy się z Holandią, Malezją, Nową Zelandią, Namibią i Niemcami (wicemistrzowie świata z 2016 r. w tej kategorii). Dwie najlepsze spośród tych drużyn zakwalifikują się do półfinałów.

  - Mamy za sobą bardzo udany początek turnieju. Jesteśmy doskonale przygotowani fizycznie. Z powodzeniem zrealizowaliśmy również wszelkie założenia taktyczne. Mamy w sobie dużo pokory, ale znamy swoją wartość – wiemy, że jeśli utrzymamy ten poziom gry, możemy zajść tutaj naprawdę daleko – komentuje Paweł Kalinowski, trener młodzieżowej reprezentacji mężczyzn. – Warto wspomnieć, że po fazie grupowej dwóch naszych zawodników plasuje się ex aequo na pozycji lidera strzelców turnieju – dodaje.

  Dobrą dyspozycję potwierdzają również pozostałe drużyny. Wszystkie polskie ekipy mają realne szanse na wyjście z fazy grupowej, która zakończy się w czwartek 8 sierpnia.

   

  Aktualne wyniki można śledzić na stronie https://www.canoeicf.com/canoe-polo-world-championships/welland-2018/rankings-results

   

  Cały turniej transmitowany jest na żywo w internecie na stronie https://www.canoeicf.com

   

  Mecze polskich drużyn zaplanowane na czwartek 2 sierpnia (terminy kolejnych spotkań będą znane po zakończeniu faz grupowych) wg czasu polskiego:

  14:35 / Senior Men / Polska – Portugalia / Boisko 4

  16:20 / U21 Women / Polska – Kanada / Boisko 1

  17:30 / U21 Men / Polska – Malezja / Boisko 2

  18:40 / Senior Women / Polska – Hiszpania / Boisko 4

  22:45 / U21 Men / Polska – Holandia / Boisko 2

  23:55 / Senior Women / Polska – Niemcy / Boisko 1

   

  PK

  Foto: P. Książek

  • 20180801_180510
  • logo_welland

  Partnerzy


   

  Oficjalny dostawca medali
  dla PZKaj

  Programy kajakowe

  Program edukacji kajakowej dla dzieci
  www.akademiakajakowa.pl
   


   
  Uwaga kluby kajakowe!
  Program wsparcia dla klubów

   Najczęściej zadawane pytania

   


   

  Obowiązkowy program dla stypendystów
  „Selfie z Gwiazdą Sportu”

   


  Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

  Komunikat

   

  Kto nas odwiedza

  Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.