Polski Związek Kajakowy

 • belgrad3.jpg
 • DSC_1832.jpg
 • Tula_Czaplicki.jpg
 • tacen12.jpg
 • Borowska.jpg
 • Paszek_Iskrzycka.jpg

EBU i ICF przedłużają współpracę do 2019 roku

 • ICF
 • Europejska Unia Nadawców (ang. European Broadcasting Union, w skrócie EBU) i Międzynarodowa Federacja Kajakowa (ICF) zgodziły się na trzyletnie przedłużenie ogólnoświatowych praw medialnych do Mistrzostw Świata w Kajakarstwie w latach 2017-2019.

  Umowa zapewni EBU wyłączne, ogólnoświatowe prawa medialne do wszystkich Mistrzostw Świata w roku 2017-2019. Gwarantuje to, że wszystkie imprezy będą transmitowane w telewizji, radiu i platformach cyfrowych.

   

  Wydarzeniami objętymi umową są trzy kolejne Mistrzostwa Świata w kajakarstwie klasycznym (23-27 sierpnia 2017 r. w Racicach, Czechy, 21-25 sierpnia 2018 r. w Montemor-o-Velho, Portugalia i 2019 r. w Szeged na Węgrzech) oraz trzy kolejne Mistrzostwa Świata w kajakarstwie slalomowym (29 września-1 października 2017 r. w Pau, Francja, 12-16 września 2018 r. w Rio de Janeiro, Brazylia i 2019 r. w La Seu d'Urgell, Hiszpania).

   

  Mistrzostwa Świata obejmują zarówno starty kobiet, mężczyzn, jak i zawody w parakajakarstwie. Uczestniczą w nich sportowcy z ponad 90 krajów, sprawiając, że kajakarstwo staje się jednym z najpopularniejszych sportów wodnych na świecie.

   

  Aby wydarzenie było jeszcze spektakularne i przyciągało nowych fanów, ICF w ostatnich latach testuje nowe formaty zarówno w kajakarstwie slalomowym, jak klasycznym.  W tym roku Mistrzostwa Świata w slalomie będą obejmować również Ekstremalne Kajakarstwo Slalomowe (ang. Extreme Canoe Slalom), w których zawodnicy będą rywalizować między sobą, a nie z czasem.

   

  "Cieszymy się, że kolejna międzynarodowa federacja sportowa, po raz kolejny zaufała EBU i jej członkom i powierzyła nam relacjonowanie Mistrzostw Świata" - mówi Julien Ternisien, szef działu sportów letnich EBU.

   

  Prezes ICF Jose Perurena skomentował: ICF jest dumny, że ma zaszczyt kontynuować współpracę z EBU. Byli bardzo przydatnym partnerem w rozwijaniu naszego sportu na całym świecie i uważamy, że dalsza współpraca pomoże nam wciąż rozwijać i ukazywać kajakarstwo naszym fanom.

  • ICF

  Partnerzy

  Oficjalny dostawca medali
  dla PZKaj

  Programy kajakowe

  Program edukacji kajakowej dla dzieci
  www.akademiakajakowa.pl
   


   
  Uwaga kluby kajakowe!
  Program wsparcia dla klubów

   Najczęściej zadawane pytania

   


   

  Obowiązkowy program dla stypendystów
  „Selfie z Gwiazdą Sportu”

   


  Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

  Komunikat

   

  Kto nas odwiedza

  Odwiedza nas 193 gości oraz 0 użytkowników.